Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ovladani-autobusu

Ovládání autobusu

Ovládání autobusu je totožné s ovládáním trolejbusu.

Pro kompletní přehled klávesových zkratek přejděte na stránku s https://simt.cz/napoveda/ovladani-vozidla

Rozjezd autobusu

Doporučujeme ponechat v nastavení hry položku „typ ovládání“ na hodnotě „pokročilé ovládání“. To vám perfektně umožní pomocí klávesnice regulovat brzdu a plyn. Ani v reálu při řízení řidič nikdy nesešlápne pedál brzdy či plynu až na podlahu. Proto existuje v Simt Simulator možnost regulovat sešlápnutí pedálu a když si na tuto funkci zvyknete, nebudete chtít autobus ovládat jinak.

Akcelerace - plyn

V podstatě stačí, abyste při akceleraci drželi šipku nahoru a poťukáváním do klávesy Q lehce přidáváte plyn. Klávesou A můžete sešlápnutí pedálu naopak zeslabovat (ubírat plyn). Když šipku nahoru pustíte, je to jako byste sundali nohu z pedálu plynu.

Brzda

Funguje na úplně stejném principu jako akcelerace, jen místo šipky nahoru držíte šipku dolů a lehkým ťukáním do klávesy Q postupně sešlapujete pedál brzdy. Díky tomuto systému lze skvěle a plynule brzdit.

Ovládání řízení myší

Lze navolit v nastavení hry. Kurzor je při ovládání myší vycentrován do středu obrazovky a pohym myší vlevo či vpravo od středu obrazovky zatáčíte. Pohybem myší k sobě či od sebe brzdíte nebo přidáváte plyn. Středový pomocný černobílý křížek vyjadřuje samotný střed obrazovky a pomáhá hráči vycentrovat kurzor, aby vůz nezatáčel ani nepřidával či nebrzdil. Tento pomocný křížek lze vypnout klávesou F9. Pro přepínání mezi řízením myší a řízením na klávesnici slouží klávesa „středník“ (pod klávesou Esc).

ovladani-autobusu.txt · Poslední úprava: 2023/12/22 22:20 autor: simtsimulator

Nástroje pro stránku