Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ovladani-tramvaji

Ovládání tramvaje

Ovládání tramvaje se liší od ovládání autobusů či trolejbusů. Na ovládání nemá vliv nastavení typu ovládání (pokročilé / jednoduché).

Pro kompletní přehled klávesových zkratek přejděte na stránku s https://simt.cz/napoveda/ovladani-vozidla


Rozjezd tramvaje

V případě, že máte tramvaj správně „nastartovanou“ (zvednutý pantograf, zapnuté obvody 600V a nastavený směr jízdy), můžete zahájit jízdu následovným způsobem:

Ovládání pomocí myši (simulace řadiče)

Skvěle nám k nasimulování tramvajového řadiče poslouží myš. Můžete díky tomu plynule regulovat brzdu, plyn a ovládat zvonek tramvaje, tak jak to umí skutečný řadič v tramvajové kabině. Držte levé tlačítko myši a pohybem myši od sebe akcelerujete (přidáváte plyn). Držením levého tlačítka myši a pohybem k sobě naopak akceleraci ubíráte. Při pohybu myší sledujte na pravém okraji obrazovky grafiku - zelený sloupec značí akceleraci, červený sloupec značí brzdění.

Ovládání pomocí šipek

Pokud nechcete tramvaj ovládat myší, můžete využít šipek na klávesnici. Je to velmi jednoduché - šipka nahoru zadává jízdu (akceleraci) a šipka dolů brzdí.


Speciální funkce tramvají

Tramvajové čočky

Řidiči tramvají musí při jízdě dbát na pokyny návěstidel, kterým se obecně přezdívá čočky. Jejich máte popsány v tabulce na obrázku vpravo.

V ojedinělých případech mohou tramvajové čočky platit také pro autobusy nebo trolejbusy. Taková situace však v současné době ve hře není.

ovladani-tramvaji.txt · Poslední úprava: 2020/12/09 19:40 autor: simtsimulator

Nástroje pro stránku